Czy czas przestoju na skutek przegrzania się komputera negatywnie odbija się na produkcji? Masz dość ponoszenia kosztów napraw lub wymiany?
Firma Armagard bada cztery powszechne przyczyny związane z przegrzewaniem się komputerów w otoczeniach przemysłowych i przedstawia sposoby ich rozwiązywania. Połóż kres niedoli, jaką są przestoje powodowane nieprawidłowo funkcjonującymi komputerami…
Czy firmowe komputery ostatnio zachowują się dziwnie, wyłączając się w przypadkowych odstępach czasu, nie uruchamiając się lub bez przerwy wyświetlając komunikaty o błędach?
Jeśli tak, mogą one mieć „gorączkę”. Jeżeli komputer ma którykolwiek z tych objawów, prawdopodobnym powodem tego jest przegrzanie. Być może jest to czas, aby rozważyć ochronę urządzenia za pomocą szafy IP54 na komputery.
Jednym z wyzwań w obiektach przemysłowych jest utrzymywanie niskiej temperatury w trudnych otoczeniach.
Prawdopodobnie użytkownicy identyfikują się z tym zadaniem i są nieusatysfakcjonowani liczbą artykułów na temat sposobów rozwiązywania takich problemów, które ograniczają się do rad o czyszczeniu komputerów, zmianie ich położenia i czyszczeniu wentylatorów.
Tak, wszystko to są skuteczne porady i owszem zapewniają one rozwiązanie na krótką metę, ale potrzebne jest rozwiązane długoterminowe, którego realizacja wymaga mniejszego nakładu pracy i które jest niezwykle opłacalne pod względem finansowym.
A co, gdyby się okazało, że mamy takie rozwiązanie? Ale najpierw omówmy szczegółowo cztery najbardziej powszechne przyczyny przegrzewania się komputera. Nie ma co się martwić, dokądś nas to doprowadzi…
Cztery najczęstsze przyczyny przegrzewania się komputera
(1) Przede wszystkim… KURZ — Mówi się, że w życiu są dwie rzeczy pewne: śmierć i podatki. Chcielibyśmy przedstawić argumenty, że jest też trzecia rzecz, przed którą nie ma możliwości ucieczki, a mianowicie kurz.
Kurz stanowi najbardziej powszechny powód przegrzewania się komputerów w otoczeniach przemysłowych, ponieważ gromadzi się, blokuje otwory wentylacyjne i unieruchamia wentylatory.
Kurz systematycznie unieruchamia komputery, zatykając otwory wentylacyjne, a następnie pokrywając wszystkie jego części, które wytwarzają ciepło.
Z powodu braku miejsca odciągu nadmiernego ciepła wentylator wchodzi na najwyższe obroty oraz próbuje nadrabiać i chłodzić komputer. W wyniku tego komputer nie jest w żaden sposób chroniony przed nagromadzeniem się ciepła.
Następnie kiedy można by już pomyśleć, że kurz wyrządził wystarczająco dużo szkód, cały nadmiar ciepła powoduje, że sprzęt zaczyna się palić, pozbawiając użytkownika wszelkiej nadziei na jego uratowanie.
Według światowych raportów rządowych ocenia się, że w miejscach pracy w przemyśle znajduje się do 50 razy więcej kurzu niż gdziekolwiek indziej. Jest to nadmiar kurzu, z którym zaprojektowany w zwykły sposób komputer nie jest w stanie sobie poradzić.
Z czterech najbardziej powszechnych przyczyn przegrzania się komputerów kurz jest jedynym, który może się okazać katastrofalny w skutkach.
Większość artykułów na temat rozwiązywania problemów przegrzania się komputera zaoferuje szybkie, doraźne rozwiązania, takie jak konieczność jego czyszczenia.
Ale ile spośród znanych użytkownikowi firm ma czas na codzienne czyszczenie komputerów w stopniu umożliwiającym pozbycie się całego kurzu w otoczeniu, w którym jest go 50 razy więcej niż w przeciętnym domu? Zgadujemy, że nie ma wiele takich firm…
Próby usuwania kurzu w otoczeniu przemysłowym są niepraktyczne, przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego i są kosztowne. Oto dlaczego:
- Niepraktyczne — porządne czyszczenie komputera pociąga za sobą konieczność odłączenia go od prądu i otwarcia obudowy, co jest średnio praktyczne w firmach, które próbują prowadzić działalność uzależnioną od pełnej eksploatacji komputerów.
- Przynoszące efekt przeciwny do zamierzonego — akcja samodzielnego czyszczenia komputerów oznacza, że pracownicy nie wykonują pracy, za którą otrzymują wynagrodzenie.
- Kosztowne — przez okres trwania przestoju może się zdarzyć, że trzeba będzie wstrzymać linię produkcyjną, co będzie wiązało się ze stratami finansowymi za każdą minutę przerwy.
(2) Po drugie… POMIESZCZENIE, W KTÓRYM PANUJE WYSOKA TEMPERATURA — zwiększenie temperatury otoczenia sprzętu, który wytwarza ciepło, przekłada się na jego awarię z powodu przegrzania.
Zaleca się, żeby komputery pracowały w zakresie temperaturowym 50–60oC, ale istnieją otoczenia przemysłowe, w których temperatury mogą przekroczyć taki przedział.
Z pewnością przynosi to więcej szkód niż kurz! Jeżeli komputer zostałby wystawiony na działanie źródła ciepła przez czas nieograniczony to, owszem, jego żywotność skróciłaby się o wiele szybciej.
Jednak kurz jest bytem niezmiennym i nie można go usunąć z całego równania. Za to komputer, który działa w pomieszczeniach, w których panuje wysoka temperatura, można łatwo przenieść do chłodniejszych pomieszczeń.
Problem rozwiązany, prawda? Jeśli chodzi o ochronę żywotności komputera — tak. Ale teraz pojawia się kwestia wygody.
Po pierwsze, jeżeli przeniesienie komputera do chłodniejszego pomieszczenia oznacza dla użytkownika konieczność odbywania wycieczek przez połowę obiektu, żeby się dostać do urządzenia, nie jest to dobre dla wydajności produkcji.
Po drugie, jeżeli w zakładzie jest cała sieć komputerowa działająca w pomieszczeniu, w którym panują wysokie temperatury, pojawia się problem niewygody związanej z jej przenoszeniem, czyli rozwiązanie, które jest kosztowne w kontekście przestojów i czasochłonne.
(3) I na koniec — po trzecie… KIEPSKIE UMIEJSCOWIENIE — Czy komputer mieści się pod biurkiem? Czy może opiera się o ścianę w miejscu, w którym nikomu nie wadzi?
Komputery potrzebują przestrzeni, żeby mogły oddychać. Jeżeli już są zapychane przez kurz lub wystawiane na działanie temperatur z okolic Karaibów, nie wolno mu odcinać „układu oddechowego”.
Powtórzmy, że przeniesienie urządzenia może rozwiązać problem, ale przecież istnieje powód, dla którego pierwotnie został ustawiony bezwarunkowo w takim, a nie innym miejscu. Zgadujemy, że tym powodem jest wygoda…
(4) Po czwarte… ZBYT CZĘSTE UŻYTKOWANIE — umieszczenie komputera w otoczeniu przemysłowym, w którym kurz i ciepło dodatkowo obciążają urządzenie oraz korzystanie z niego przez cały dzień jest definicją zbyt częstego używania.
Komputerów nie projektuje się w sposób, który pozwoliłby im na wytrzymanie takiej kary bez odpowiedniej ochrony.
Gdyby Twój komputer wytrzymał swoje dzienne obciążenia, częstą praktyką jest to, że w fabrykach po ukończeniu pracy pozostawia się włączone liczne komputery. Komputery, które działają bez przerwy przez 24 godziny bez chwili wytchnienia, bez cienia wątpliwości odczułyby skutki ciepła.
Rozwiązywanie problemów
Czy chcesz rozwiązania, które rozwiązuje wszystkie problemy naraz? Otrzymasz je dzięki firmie Armagard! Odpowiedzią na cięcie kosztów, ograniczanie przestojów i ulepszanie wydajności produkcji w całym obiekcie przemysłowym może być gama specjalnie do tego zbudowanych Szaf IP54 Na Komputery.
Oferujemy szafy nowej generacji do komputerów i drukarek, które są zaprojektowane tak, aby wytrzymać surowe warunki panujące w nowoczesnych obiektach przemysłowych. Każda niepowtarzalna szafa może zostać w całości wykonana na zamówienie, aby zapobiegać przegrzewaniu się komputerów.
Każdy zestaw może być wyposażony w systemy regulowania temperatury, które będą zapobiegały przegrzewaniu się komputera lub drukarki, co będzie stanowiło całkowitą ochronę przed przenikaniem cieczy, kurzem, brudem i dużymi obciążeniami.
Można zamontować komputer na ścianie lub go postawić wszędzie tam, gdzie będzie pasowało, dzięki naszym samowystarczalnym zestawom o niskich wymogach konserwacyjnych.
Sprawdź Szafę Na Komputer Przemysłowy, czyli nasze rozwiązanie o wysokiej wydajności, w którym zmieści się wszystko naraz: komputer, monitor, drukarka i klawiatura i zapewni ochronę przez okres do 10 lat.
Jeśli w firmie brakuje miejsca, warto spojrzeć na Szafę Na Komputer All-In-One firmy Armagard ze stopniem ochrony IP54 dla komputera, monitora i klawiatury przez maksymalnie 10 lat.
Korzyści
Szafy na komputery przemysłowe Armagard zapewniają ochronę przez co najmniej 10 lat i są długoterminowym rozwiązaniem, które zapobiega przegrzaniu się komputera.
Te zestawy nie tylko zapewniają ochronę komputerom i drukarkom, ale stanowią także zabezpieczenie linii produkcyjnej, tak żeby użytkownicy nie musieli liczyć kosztów przestoju lub znosić frustracji związanej z niedostępnością cennego sprzętu.
Nasze produkty zapewniają komputerowi „mikrootoczenie”, które odpycha kurz, eliminując w ten sposób konieczność czyszczenia komputera, co wymaga zaangażowania cennych środków lub gotówki.
Zapewniają one otoczenie z kontrolowanym klimatem, żeby nie trzeba było się martwić przegrzewaniem komputera i można było z nich skorzystać w każdym środowisku bez konieczności przenoszenia sieci komputerowej.
Największą ich korzyścią jest wygoda. Nasze produkty są łatwe do umieszczenia w danym miejscu i czyszczenia. Praktycznie nie wymagają konserwacji, co przekłada się na gładkie kontynuowanie działalności w firmie.
Dla większej pewności w przypadku naszej gamy Szaf IP54 Na Komputery udzielamy pięcioletniej gwarancji na wszystkie części mechaniczne, jednoroczną gwarancję na wszystkie części elektryczne i doskonałe wsparcie posprzedażowe.
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.